חדר בריחה בית ספר של החיים | התמודדות עם מצבי לחץ

כתבה

למה להגיע לחדר בריחה בכלל, ומה זה נותן לי?
בחדרי בריחה יש מגוון רחב מאוד של יתרונות מעבר לחוויה ולחלק המרגש אנו מקבלים כלים רבים לחיים דרך התמודדות וחוויה התנסותית. אנו חווים רצף רחב מאוד של תחושות ורגשות בזמן קצר מאוד ולמדים איך להתמודד איתם גם בחיים שמחוץ לחדר בריחה. במאמר זה נתמקד ביתרון


התמודדות עם מצבי לחץ.

לחץ היא תחושה נפלאה, רובנו לא אוהבים אותה אך לחץ היא תחושה הכרחית שמתלווה ומעידה על הדרך שלנו לגדול. בפעמים הראשונות שאנחנו מתמודדים עם משהו שאנחנו תופסים אותו כגדול אנחנו לחוצים וככל שתהייה לנו יותר חשיפה עם הפעולה הזאת, ככה הדבר הגדול הזה ייהפך להיות פשוט. בחדר בריחה אנחנו מתמודדים עם מגוון רחב של תחושות ומצבים וככל שניחשף אליהם יותר. ככה יהיה לנו קל יותר לנהל את המצבים האלה כשהם מגיעים אלינו בחיים עצמם.

נסו לדמיין לובסטר שגודל לאט לאט עד שלא נשאר לו מקום בשריון, אז הוא מרגיש לחץ עצום שמבקע את השריון שלו , מוריד ואתו ונותן לו לפתח את השריון החדש הגדול יותר.

למדו לחבק את הלחץ 

רובנו לא אוהבים את התחושה של לחץ אבל אם רק נלמד לחבק את התחושה ולהבין שהיא חלק מהתהליך גדילה שלנו. נוכל לקבל את התחושה באהבה כי בפעמים הבאות שנצטרך לעשות את אותה המשימה שגרמה לנו תחושה של לחץ, יהיה לנו הרבה יותר קל לעשות אותה כי זאת תהייה כבר משימה מוכרת שאנחנו מתורגלים ויודעים לעשות אותה. ( "אין חכם כבעל הניסיון")

שיתוף