חדר בריחה בית ספר של החיים | כישורים חברתיים

כתבה

למה להגיע לחדר בריחה בכלל, ומה זה נותן לי?
בחדרי בריחה יש מגוון רחב מאוד של יתרונות מעבר לחוויה ולחלק המרגש אנו מקבלים כלים רבים לחיים דרך התמודדות וחוויה התנסותית. אנו חווים רצף רחב מאוד של תחושות ורגשות בזמן קצר מאוד ולמדים איך להתמודד איתם גם בחיים שמחוץ לחדר בריחה. במאמר זה נתמקד ביתרון

קבוצה למען מטרה משותפת. 

בחדר בריחה אנחנו עם קבוצה של אנשים, נטולי מסכים עם משימה משותפת, אנו למדים איך ליהנות מהביחד בכאן ועכשיו ומפתחים את היכולת לחוות חוויות משותפות ולפעול יחד כקבוצה. ומפתחים כישורים חברתיים חשובים שעם השנים ועידן המסכים הופכים להיות משהו שאנחנו כחברה מעבדים לאט לאט את היכולות האלו.

כישורים חברתיים.

בחדר הבריחה אנחנו משתמשים בכישורים חברתיים חשובים שקיימים בנו אבל אינם באים לידי ביטוי בעולם בו אנחנו חיים שבו לכולם יש גישה מיידית דרך המסך לאינפורמציה בלתי נגמרת שהרבה פעמים משכיחה מאתנו את הדברים החשובים באמת. חדר הבריחה מספק לנו את החוויה הזאת של פעם שכמעט ונשכחה מאתנו ומאפשר לנו להחזיר לעצמנו את אותן תכונות חברתיות שככלך חשובות לנו ביום יום, אם זה בעבודה, בלימודים או סתם בזמן בילוי עם חברים. 

יש לאינסייד אאוט ניסיון של 10 שנים בתחום ה-O.D.T, פיתוח מנהלים ודינמיקות קבוצתיות ולמעשה על בסיס זה נבנו חדרי הבריחה, בתחילה בשביל חברות פרטיות אך תוך זמן קצר נפתחה הפעילות כדי שלא רק חברות יכלו להשתתף בה ולהפיק ממנה יתרונות, אלה כולנו, אם זה משפחה, חברים או חברים לעבודה או לספסל הלימודים שרוצים חוויה אחרת בעלת ערך מוסף.

אז איך בוחרים את החדר המתאים?

ככלל כל החדרים בנויים כך ששיתוף פעולה ובעיקר תקשורת אחד עם השנייה הם קריטיים על מנת לסיים את החדר בהצלחה. בבית הנייר, אולי המשימה החשובה ביותר בחיים שלכם, אתם תמצאו את עצמכם מתמודדים ביחד רק אתם בתוך אחד המקומות הכי שמורים ומאובטחים באירופה, אם תזכרו את שיתוף הפעולה כאשר תפתרו את החידות ותבינו שהמטרה שלכם היא משותפת אתם עתידים לשנות את חייכם מן הקצה אל הקצה בדרכים שלא חשבתם עליהן, במבצע לוויתן נדרשת הקשבה, תכנון קבוצתי וסנכרון מלא בין חברי הקבוצה ובקארטו תבוא מאוד לידי ביטוי תמיכה בחברי הקבוצה במצבי לחץ לא שיגרתים  ובמקביל ישנן חידות מאתגרות שדורשות ריכוז מלא של כולם.

טיפ שכדאי לכם לזכור: תעצרו רגע ותחשבו עם עצמכם איזה חדר יכול הכי להתאים לכם. גם אם אתם מחפשים אתגר לא פשוט וגם אם בא לכם חוויה לא שגרתית עם החברים והמשפחה מובטחת לכם הנאה בלתי נשכת. אל תשכחו את מה שכרגע למדתם, זה יעזור לכם לעמוד באתגרים השונים שחדרי הבריחה של אינסייד אאוט מציעים.

שיתוף