חדר בריחה בית ספר של החיים | ראיה רחבה או התמקדות בפרטים

כתבה

למה להגיע לחדר בריחה בכלל, ומה זה נותן לי?
בחדרי בריחה יש מגוון רחב מאוד של יתרונות מעבר לחוויה ולחלק המרגש אנו מקבלים כלים רבים לחיים דרך התמודדות וחוויה התנסותית. אנו חווים רצף רחב מאוד של תחושות ורגשות בזמן קצר מאוד ולמדים איך להתמודד איתם גם בחיים שמחוץ לחדר בריחה. במאמר זה נתמקד ביתרון


ראיה רחבה או התמקדות בפרטים.

ישנם אנשים שמסתכלים על העולם בראיה רחבה וישנם אנשים שרואים יותר את הפרטים. אנשי הראיה הרחבה רואים תמונה כוללת יותר של דברים ופחות שמים לב לפרטים, ידברו יותר עם הרגשה כללית ולעומתם אנשי הפרטים שמים לב לפרטים הקטנים ישימו לב לצבע שונה בשיער או פגמים קטנים על הקיר. חשוב לכל סוג שונה של אנשים לדעת גם "לצאת" מהראיה שלו ולפעמים ללמוד להסתכל על הדברים גם מזווית ראיה שונה.
בחדר בריחה אנחנו נחשפים לחידות שונות חלקן בראיה רחבה שרק אם נסתכל בזיות ראיה כזאת נצליח לפתור את החידה.  וחלקן במיקוד בפרטים בו יש איזשהו פרט קטן שמסביר לנו את הלוגיקה של החידה. מעבר לזה כשאנו מתמקדים בחידה ונתקעים אנו עולים לראיה רחבה יותר בכדי להבין מה אנחנו מבינים עד כה, ומנסים למצוא איזשהו קצה חוט שדרכו נוכל להגיע אל הפתרון. את הכישורים האלה אנו לוקחים גם לחיים שמחוץ לחדר הבריחה.

שיתוף